ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9658385
*
nr 965 8385
Spegel
höjd: 141 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 juni 2015
kl 18:40:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/6 05:35:28
1
Vinnande bud
1/6 18:08:53
2
150 kr
1/6 18:08:53
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
20 maj kl 20:32
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 965 8385
Spegel
höjd: 141 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 juni 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/6 05:35:28 | 1 | Vinnande bud |
1/6 18:08:53 | 2 | 150 kr |
1/6 18:08:53 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
20 maj kl 20:32